وبلاگ

انواع روش های اجرای سیمانکاری ویلا

انواع روش های اجرای سیمانکاری ویلا

ویلاها از جمله بناهایی هستند که علاوه بر طراحی فضاهای داخلی بنا، طراحی نمای آن ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. متریال مورد استفاده در طراحی نما تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت آن دارد. اما این به معنای انتخاب متریال های گران قیمت نیست. این محتوا به منظور آشنایی با انواع روش های اجرای سیمانکاری ویلا ، نگارش شده است.

ویلاها از جمله بناهایی هستند که علاوه بر طراحی فضاهای داخلی بنا، طراحی نمای آن ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. متریال مورد استفاده در طراحی نما تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت آن دارد.

اما این به معنای انتخاب متریال های گران قیمت نیست. سیمان جزو مصالح ساختمانی ارزان قیمت و قابل دسترس است. که امروزه از کاربرد فراوانی در نماسازی برخوردار می باشد.

از طرفی سیمانکاری ویلا می تواند با در نظر گرفتن انواع سبک های معماری مانند کلاسیک و مدرن اجرایی شود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با انواع روش های اجرای سیمانکاری ویلا، بیشتر آشنا کنیم.

روش های اجرای سیمانکاری ویلا

با توجه به سبک انتخابی در سیمانکاری ویلا می توان از سیمانکاری مدرن و یا به سبک رومی استفاده نمود. معمولا مراحل زیرسازی و اجرای اولیه این نماها مشابه با یکدیگر می باشد. به طور کلی سیمانکاری ویلا را می توان به صورت نمای رومی، نمای چکشی، نمای سیمان شسته، نمای سیمان سفید، نمای سیمانی طرح سنگ و نمای سیمان رنگی اجرایی نمود.

معمولا مزایا و معایب سیمانکاری ویلا با استفاده از سیمان سفید از کاربرد فراوان تری نسبت به سایر روش های سیمانکاری دارد. به طور کلی نماهای سیمانی از مقاومت بسیار خوبی در برابر عوامل جوی برخوردار می باشند.

همچنین قیمت مناسب تری نسبت به سایر مصالح مورد استفاده در نماسازی دارند. از طرفی برخلاف تصور بسیاری از افراد زیبایی این نماهای نسبتا ارزان قیمت قابل ملاحظه می باشد. به همین دلیل است که امروزه استفاده نمودن از سیمان در طراحی نما با استقبال بی نظیری روبرو شده است.

انواع روش های اجرای سیمانکاری ویلا

بهترین روش اجرای سیمانکاری ویلا

همانطور که گفته شد بهترین روش برای اجرای نمای سیمانی ویلاها، استفاده نمودن از سیمان سفید است. زیرا از آن به عنوان پوشش نهایی نما استفاده می شود. بنابراین پس از آن نیازی به رنگ کردن نما نیست. از طرفی نمای سیمان سفید موجب بازتاب نور و در نهایت افزایش زیبایی نما می شود.

البته عوامل مختلفی مانند نشست ساختمان، انبساط و انقباض نما می تواند موجب ترک خوردن نمای سیمانی شود. که در نهایت می تواند زیبایی نما را تحت تاثیر قرار دهد. برای برطرف نمودن ترک های ایجاد شده روی سطح نمای سیمانی ویلاها می توانید از روش های زیر کمک بگیرید.

  • استفاده نمودن از رنگ های نانو که می توانند به طور کلی از ترک خوردن اندودهای سیمانی جلوگیری نمایند. البته خرید این رنگ ها می تواند هزینه اجرای نما را افزایش دهد. اما عدم ترک روی سطح نما را تضمین می نماید.
  • همچنین می توان روی سطح نما خطوط افقی و عمودی به فاصله 1 تا 2 متر ایجاد نمود. این خطوط از ایجاد ترک در سطح نما جلوگیری نمی کند. اما موجب می شود تا ترک های ایجاد شده کمتر دیده شوند.
  • از طرفی می توان روی سطح نما را تقسیم بندی نمود. سپس درز میان این قاب بندی ها را با استفاده از شیشه پر کرد. این کار نیز از دیده شدن ترک های ایجاد شده روی نما تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند.

برای اطلاع از قیمت‌ها، خدمات بیشتر یا سفارش کار فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره‌های ۰۹۳۷۶۰۷۳۴۰۴ و 09193661077 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *