وبلاگ

اجرای نمای سیمانی با ابزار شسته

اجرای نمای سیمانی با ابزار شسته

سیمان شسته از محبوب ترین مصالحی است که به‌منظور اجرای نما مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که نماهای سیمانی علاوه بر زیبایی از قیمت بسیار مقرون به صرفه ای نیز برخوردار می باشند. از کاربرد نسبتا فراوانی در کشور ما برخوردار اند. این محتوا به‌منظور آشنایی با اجرای نمای سیمانی با ابزار شسته، نگارش شده است. با نمای سیمانی همراه باشید.

از کاربرد نسبتا فراوانی در کشور ما برخوردار اند. از بهترین و زیباترین نماهای سیمان شسته می توان به نمای اندودی اشاره نمود. البته در برخی مواقع هنگام اجرای این نماها از ابزار شسته نیز استفاده می شود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با اجرای نمای سیمانی با ابزار شسته، بیشتر آشنا کنیم.

ابزار شسته چیست؟

در اجرای نماهای سیمانی معمولا از طرح و ابزارهای متنوعی روی نما استفاده می شود که به زیبایی بیشتر نما کمک می نماید. این ابزارها شاید در نماهای سیمانی مدرن کمتر به چشم می خورد. اما در اجرای نماهای کلاسیک مانند نماهای رومی قطعا ابزار شسته یکی از مهم ترین المان های مورد نیاز جهت اجرای نما می باشند. به طور کلی ابزار شسته به دو صورت می تواند در اجرای نما مورد استفاده قرار بگیرد.

در روش اول این ابزارها با استفاده از مصالح بنایی مانند شاقول، کمچه، ماله، ریسمان کار، شمشه و … روی نما طراحی و اجرا می شود. اما در روش دوم ابزار شسته در کارگاه طراحی و ساخته می شود. سپس به محل منتقل شده و روی نما متصل می شود. استفاده نمودن از این ابزارها می تواند تاثیر بسیار زیادی در لوکس نمودن نمای سیمان شسته داشته باشد.

از ویژگی های این ابزارها می توان به سبک سازی نما، بالا بودن قابلیت رنگ پذیری، تنوع پذیری بالا، نصب آسان، قابل اجرا روی تمامی سطوح سیمانی، گچی و غیره، سازگاری با محیط زیست و همچنین ماندگاری و طول عمر قابل توجه آن ها اشاره نمود.

اجرای نمای سیمانی با ابزار شسته

نمای سیمانی با ابزار شسته

همانطور که گفته شد در اجرای نماهای کلاسیک مانند نماهای رومی استفاده نمودن از ابزار شسته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا این ابزارها علاوه بر اینکه می توانند در کاهش وزن ساختمان موثر باشند. در القای حس شکوه و عظمت نمای رومی نیز موثر می باشند.

معمولا این ابزارها در کارگاه های مخصوص ساخته می شوند و پس از تولید روی نما متصل می شوند. این کار علاوه بر افزایش دقت و ظرافت در ساخت این ابزارها، سرعت اجرای نمای سیمانی را نیز افزایش می دهد. به همین دلیل در موارد بسیار محدودی اجرای ابزار نما در محل اجرا انجام می شود. در اکثر مواقع از ابزارهای پیش ساخته استفاده می گردد. البته این موضوع بیشتر در رابطه با نماهای کلاسیک و رومی صادق است.

در اجرای نماهای سیمانی مدرن، به دلیل ایجاد ابزار در دل نما معمولا آن را همزمان با اجرای نما و در محل، اجرا می کنند. از جمله ابزارهای مورد استفاده در نماهای مدرن می توان به قاب در و پنجره اشاره نمود. که نیاز است تا آن ها را روی خود نما طراحی و اجرا نمود. هزینه اجرای آن ها نیز کاملا وابسته به محل طراحی و ساخت آن ها، میزان پیچیدگی طراحی ابزارها و همچنین تعداد اجرای آن ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *