وبلاگ

آشنایی با انواع سیمانکاری نمای ویلا

آشنایی با انواع سیمانکاری نمای ویلا

امروزه به کار بردن متریال سیمان در نماسازی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. از این متریال می توان به منظور نماسازی بسیاری از ساختمان ها با کاربری های مختلف استفاده نمود. طراحی و اجرای سیمانکاری نمای ویلا نیز امروزه در سبک های مختلف نماسازی به خصوص سبک کلاسیک از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. این محتوا به منظور آشنایی با انواع سیمانکاری نمای ویلا، نگارش شده است. با نمای سیمانی همراه باشید.

امروزه به کار بردن متریال سیمان در نماسازی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. از این متریال می توان به منظور نماسازی بسیاری از ساختمان ها با کاربری های مختلف استفاده نمود. طراحی و اجرای سیمانکاری نمای ویلا نیز امروزه در سبک های مختلف نماسازی به خصوص سبک کلاسیک از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین سیمانکاری نمای ویلا از انواع مختلفی برخوردار است که، می تواند از ویژگی های منحصر به فرد آن محسوب شود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با انواع سیمانکاری نمای ویلا، به طور کامل آشنا کنیم.

برای اطلاع از قیمت‌ها، خدمات بیشتر یا سفارش کار فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره‌های ۰۹۳۷۶۰۷۳۴۰۴ و 09193661077 تماس حاصل فرمایید.

انواع سیمانکاری نمای ویلا

  • اجرای نما با استفاده از سیمان سفید: این نوع از نمای سیمانی با استفاده از ترکیب سیمان سفید و آب اجرا می گردد. که ظاهری تمیز، صاف و یکدست ایجاد می نماید. از این نوع سیمانکاری نما معمولا در نماهای کلاسیک و لوکس استفاده می شود.
  • نمای سیمانی ماهوتی و تگرگی: سیمانکاری نمای ویلا با استفاده از این روش، معمولا با ضخامت 2 سانتی متر اجرا می شود. لایه های مورد استفاده در این نوع از سیمانکاری شامل ملات سیمان، پودر سنگ و خاک سنگ است. که معمولا با استفاده از دستگاه مخصوص روی سطح نما پاشیده می شوند. این نوع از نماسازی معمولا برای نماهای مدرن و ساده کاربرد دارند و در ساختمان های کلاسیک و لوکس خیلی از آن استفاده نمی شود.
  • نمای ساخته شده با سیمان تخته ماله: در اجرای این نوع نمای سیمانی، از دو لایه تخته ماله و آستر استفاده می شود. لایه آستر شامل ملات ماسه و سیمان است و لایه تخته ماله شامل ملات پودر سنگ، خاک سنگ، سیمان و ماسه است. ضخامت لایه آستر در این نما 2 سانتی متر و ضخامت لایه تخته ماله 0.5 سانتی متر در نظر گرفته می شود. که با استفاده از خط کشی نمودن نما، ظاهری شبیه به نمای سنگی ایجاد می نمایند.

آشنایی با انواع سیمانکاری نمای ویلا

  • نمای سیمانی چکشی: این نوع از نمای سیمانی از اندودهای دو لایه ساخته شده است. لایه اول آستری با ملات ماسه و سیمان است و روی آن لایه دوم که از ملات موزائیک ساخته شده اجرا می شود. معمولا ضخامت لایه اول 2 سانتی متر و ضخامت لایه دوم 1.5 سانتی متر می باشد. پس از آن روی سطوح نما را با استفاده از تیشه های مخصوص، به اصطلاح تیشه برداری می نمایند.
  • نمای ساخته شده با سیمان آب ساب: در این نوع از سیمانکاری نمای ویلا نیز از یک لایه آستر ساخته شده از ملات موزائیک، ماسه و سیمان استفاده می نمایند. ابتدا سطح نما را خیس می نمایند و سپس با استفاده از برس مخصوص روی سطوح را می سابند. این سمباده زنی و سابیدن باید به قدری ادامه پیدا کند، که سطح نما کاملا صیقلی شود.
  • نمای سیمانی خراشی: در این نوع سیمانکاری نمای ویلا، ملات ماسه و سیمان را به صورت آستر روی نما اجرا می کنند. یا اینکه ملات ماسه، سیمان، خاک سنگ و پودر سنگ را با استفاده از تخته ماله روی سطوح اجرا می نمایند. سپس با استفاده از یک ماله مخصوص روی سطوح سیمانی خراش ایجاد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *