وبلاگ

ویژگی های سیمانکاری آبساب | 7 مزیت استفاده از آن

ویژگی های سیمانکاری آبساب

این محتوا به منظور آشنایی با ویژگی های سیمانکاری آبساب و نحوه اجرای آن، نگارش شده است. امروزه یکی از رایج ترین و محبوب ترین مصالح مورد استفاده در نماسازی سیمان ها می باشند. که علاوه بر مقاومت و استحکام بالا، زیبایی و مقاوم در برابر حرارت، از قیمت بسیار مقرون به صرفه ای نیز برخوردار می باشند.  با نمای سیمانی همراه باشید.

امروزه یکی از رایج ترین و محبوب ترین مصالح مورد استفاده در نماسازی سیمان ها می باشند. که علاوه بر مقاومت و استحکام بالا، زیبایی و مقاوم در برابر حرارت، از قیمت بسیار مقرون به صرفه ای نیز برخوردار می باشند. از طرفی نمای سیمانی را می توان با انواع سیمان ها و به روش های مختلفی اجرا نمود.

که استفاده از روش سیمانکاری آبساب رایج ترین روش اجرای نماهای سیمانی می باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با ویژگی های سیمانکاری آبساب و نحوه اجرای آن، بیشتر آشنا کنیم.

برای اطلاع از قیمت‌ها، خدمات بیشتر یا سفارش کار فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره‌های ۰۹۳۷۶۰۷۳۴۰۴ و 09193661077 تماس حاصل فرمایید.

اجرای سیمانکاری آبساب در نما سازی

همانطور که گفته شد یکی از روش های رایج سیمانکاری در ایران روش آبساب است. آبساب نوعی سیمانکاری اندودی محسوب می شود که، پس از اتمام سفت کاری نما اجرا می شود. پس از اجرای این سیمانکاری روی دیوار نما، با استفاده از ابزارهای مختلف مانند تخته ماله سطح سیمانکاری را صاف و صیقلی می نمایند.

از طرفی همزمان با صاف نمودن سطح سیمانکاری روی آن آب پاشیده می شود. به طور کلی سیمانکاری آبساب علاوه بر مقاومت بسیار بالا از قیمت ارزان تری نسبت به سایر روش های سیمانکاری برخوردار است. معمولا این روش سیمانکاری با استفاده از سیمان سفید انجام می شود. اما می توان آن را به صورت تلفیقی و با استفاده از سیمان های متنوع اجرا نمود. فراموش نکنید که کیفیت و زیبایی نهایی سیمانکاری به روش آبساب، کاملا به مهارت و تخصص استادکاران وابسته است.

ویژگی های نما اجرا شده با سیمانکاری آبساب

مواد مورد استفاده در ساخت ملات سیمانکاری آبساب شامل سنگ، پودر سنگ و سیمان سفید می باشد. انتخاب سنگ های مورد استفاده در تولید این ملات را می توان بر اساس رنگ آن ها به انواع جیگری، لیمویی، سفید، مشکی، قهوه ای، کرم، سفید استخوانی و سبز دسته بندی نمود. از آنجایی که این نما از مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما و گرما برخوردار است و نور خورشید را بازتاب می نماید. می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای نماهای سنگی باشد.

مزایا و معایب نما با سیمانکاری آبساب

به طور کلی اجرای سیمانکاری نما با استفاده از روش آبساب مزایا و معایب مختلفی دارد. که از انواع آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

مزایا:

 • قابلیت اجرا با تنوع رنگی بالا
 • استحکام بالا و ماندگاری قابل توجه
 • هزینه اجرای بسیار مقرون به صرفه
 • مقاومت بالا در برابر سرما و گرما
 • قابلیت اجرای طرح های متنوع روی سطح سیمانکاری
 • امکان استفاده نمودن از موادهای عایق بدون رنگ روی سطح نهایی سیمانکاری
 • سیمانکاری نما به روش آبساب موجب جذب و یا دفع به موقع نور خورشید می شود.

معایب:

 • معمولا سرعت اجرای این سیمانکاری بسیار کم است.
 • این نما از مقاومت خوبی در برابر رطوبت برخوردار نمی باشد.
 • این روش سیمانکاری موجب جذب آلودگی محیطی و کثیفی ها می شود. به همین دلیل پس از مدتی سطح سیمانکاری کدر و تیره می شود.
 • پس از مدتی روی سطح سیمانکاری ترک ایجاد می شود.
 • این سیمانکاری را می توان با استفاده از تکنیک های مختلف اجرا نمود.

سیمانکاری آبساب از انواع نماهای ساختمانی پرطرفدار

سیمانکاری آبساب نه تنها در کشور ما ایران بلکه در اغلب قریب به اتفاق کشورهای جهان طرفداران بسیار زیادی دارد. این نوع اجرای نما در کشورهای انگلیسی زبان “واش بتن (Wash Beton)”  به معنای سیمان شسته نامیده می شود. پس از سفت کاری ساختمان سیمانکاری آبساب را به شیوه اندودی اجرا کرده و دیوارهای خارجی ساختمان را پوشش دهی می کنند.

در اجرای سیمانکاری آبساب یا ابزار شسته که به سیمانکاری دیوار رومی نیز معروف است از درصدهای معینی از سیمان سیاه و سفید، انواع پودر سنگ های سفید و رنگی، خورده سنگ های دانه بندی شده و … جهت تهیه ملات سیمانکاری استفاده می کنند. کیفیت و جلوه زیبای سیمانکاری نما هم به کیفیت مواد و مصالح مورد استفاده و هم به مهارت استادکار انجام آن بستگی دارد.

صرفه اقتصادی بالای اجرای سیمانکاری آبساب

اجرای نمای سیمان شسته نسبت به سایر نماها همچون نماهای سنگی و آجری به سبب استفاده از متریال ها و مصالح ارزان قیمت، صرفه اقتصادی بیشتری دارد. علاوه بر این سیمانکاری مدرن در انواع طرح و رنگ ها قابل اجرا می باشد و زیبایی منحصر به فردی ایجاد می کند. به این مزایای قابل توجه می توان مزیت استقامت بالا و ایمن بودن این نوع نما را نیز اضافه کرد.

نمای سیمانی در برابر انواع عوامل از جمله انواع شرایط جوی، تنش های فیزیکی و مکانیکی، رطوبت و … مقاومت بسیار بالایی دارد. از لحاظ ایمن بودن این روش نیز در مقایسه با سایر روش های نماسازی می توان آن را با اجرای نمای سنگی مقایسه کرد. در زمان اجرای نمای سنگی و همچنین پس از آن، امکان سقوط قطعات کوچک و بزرگ سنگ از بالای ساختمان وجود دارد که این موضوع می تواند برای کارگران و عابرین خطرناک باشد در حالی که اجرای نمای سیمانی با بالاترین سطح از ایمنی انجام می شود.

سیمانکاری ویلا در انواع طرح ها با استفاده از روش سیمان قلمدانی

برج ها و ویلاهای لوکس می توانند با استفاده از سیمانکاری آبساب در انواع طرح ها مورد نماسازی قرار گیرند. هر چند که غالبا نماسازی های تک رنگ به رنگ های سفید یا کرم در این موارد ترجیح داده می شود اما نماسازی با تلفیقی از رنگ ها نیز در مورد آنها امکان پذیر است. پودر سنگ و خورده سنگ های دانه بندی شده در انواع رنگ ها در ترکیب با سیمان سفید و سیاه می توانند رنگ های زیبا و متنوعی برای اجرای نما به وجود آورند.

برای اطلاع از قیمت‌ها، خدمات بیشتر یا سفارش کار فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره‌های ۰۹۳۷۶۰۷۳۴۰۴ و 09193661077 تماس حاصل فرمایید.

مقاومت بالای سیمانکاری آبساب در برابر گرما و سرما

علاوه بر اینکه سیمانکاری آبساب در انواع طرح و رنگ قابل اجرا است، صرفه اقتصادی بالاتری دارد و کم خطرتر تلقی می شود، این نوع نماسازی دارای مزیت قابل توجه دیگری نیز می باشد و آن عایق بودن سیمانکاری شسته نسبت به سایر انواع نماسازی است. نمای سیمان شسته از آنجایی که به صورت یه تکه اجرا می شود.

در مقایسه با سایر انواع نماسازی در مورد مقاومت در برابر عبور سرما و گرما موفق تر عمل می نماید. این موضوع از نظر کارشناسان مصرف انرژی نیز به اثبات رسیده و مورد تاکید می باشد. در سیمانکاری های مدرن در برخی موارد از مواد نانو نیز بر روی نما در مرحله پایانی کار استفاده می کنند که بر صاف و صیقلی بودن سطح نما کمک و از آلودگی آن به انواع آلاینده ها از جمله گرد و غبار و ذرات ریز آلاینده موجود در جو جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *