وبلاگ

اجرای نمای طرح سنگ سیمانی ساختمان

چگونگی اجرای نمای طرح سنگ سیمانی ساختمان

از آنجایی که استفاده نمودن از سیمان در نماسازی تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه های نماسازی دارد. امروزه استفاده نمودن از این متریال در طراحی و اجرای نما، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. از طرفی نماهای سیمانی طول عمر بیشتری نسبت به سایر متریال های نماسازی دارند. این محتوا به منظور اجرای نمای طرح سنگ سیمانی ساختمان، نگارش شده است. با نمای سیمانی همراه باشید.

از آنجایی که استفاده نمودن از سیمان در اجرای نما تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه های نماسازی دارد. امروزه استفاده نمودن از این متریال در طراحی و اجرای نما، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. از طرفی نماهای سیمانی طول عمر بیشتری نسبت به سایر متریال های نماسازی دارند و از استحکام بسیار مناسبی نیز برخوردار هستند.

همچنین امکان جدا شدن و سقوط مصالح نما در استفاده از این سبک نماسازی به صفر درصد می رسد. برخلاف نماهای سنگی که علاوه بر هزینه بسیار بالا، امکان سقوط سنگ نما نیز وجود دارد. استفاده از نوع نما نیز امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با چگونگی اجرای نمای طرح سنگ سیمانی ساختمان، بیشتر آشنا کنیم.

برای اطلاع از قیمت‌ها، خدمات بیشتر یا سفارش کار فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره‌های ۰۹۳۷۶۰۷۳۴۰۴ و 09193661077 تماس حاصل فرمایید.

نحوه اجرای نمای طرح سنگ سیمانی ساختمان

از آنجایی که سیمان در برابر رطوبت بسیار ضعیف است، به همین دلیل برای پیشگیری از نفوذ رطوبت به سیمان در اجرای نمای طرح سنگ‌سیمانی‌ساختمان، از سنگ های ازاره استفاده می نمایند. این سنگ ها از ضخامت بالایی برخوردار هستند و از نفوذ رطوبت به سیمان و آسیب دیدگی نماکاری با سیمان جلوگیری می نمایند.

البته ارتفاع سنگ های ازاره در نمای ساختمان کاملا بستگی به اقلیم و شرایط آب و هوایی شهر و منطقه مورد نظر دارد. همچنین به منظور پیشگیری از تغییر رنگ ناشی از نفوذ رطوبت به نمای سیمانی طرح دار، از مواد آب گریز و ضد آب در اجرای نمای سیمانی استفاده می گردد. این مواد نانو آب گریز معمولا با استفاده از پمپ روی نما پاشیده می شود و یا با استفاده از قلم های مخصوص روی سطح نما زده می شود.

مزایای اجرای نمای طرح سنگ سیمانی ساختمان

 • از مزایای نماهای طرح سنگ با استفاده از سیمان، می توان به تفاوت قیمت بسیار شایان نماهای طرح سنگ سیمانی و نماهای سیمانی اشاره نمود.
 • استفاده نمودن از سیمان ها می تواند سطحی یکدست و صاف ایجاد نماید.
 • خاصیت فرم پذیری سیمان موجب شده تا به راحتی بتوان روی آن طرح های مختلفی را به صورت برجسته اجرایی نمود.
 • از دیگر مزایای این نماها می توان به مقاومت و عدم تغییر رنگ آن ها در برابر نور خورشید اشاره نمود.
 • این نماها از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند.
 • نمای طرح سنگ سیمانی ساختمان از مقاومت بسیار بالایی در برابر حریق برخوردار هستند.
 • برای اجرای نماهای سیمانی طرح سنگ، نیاز به تهیه مصالح گران قیمت و متنوع نیست.

معایب اجرای نمای طرح سنگ سیمانی ساختمان

 • یکی از معایب اجرای نمای طرح سنگ سیمانی ساختمان، وزن بسیار بالای آن نسبت به نماهای سنگی است. که منجر به افزایش وزن ساختمان می شود.
 • سیمان از متریال های ضعیف در برابر رطوبت است. به همین دلیل در صورت عدم وجود زیرسازی استاندارد و مناسب، امکان ترک خوردگی نما وجود دارد.
 • نماهای سیمانی عایق حرارتی بسیار ضعیفی محسوب می شوند.
 • از آنجایی که سیمان قادر به جذب آلودگی های محیطی و آلودگی هوا است، به مرور زمان نمای سیمانی تغییر رنگ می دهد.

قیمت نمای طرح سنگ سیمانی ساختمان

نماهای رومی از جذاب‌ترین نماهای کلاسیک مورد استفاده در ایران می‌باشند. که می‌توانند با نمایش تجملات روی نما، شکوه و عظمت خاص و منحصر به فردی را به وجود آورند. از طرفی سنگ‌های مورد استفاده در نماهای رومی جزء متریال های نسبت گران در حوزه نماسازی می‌باشند. بنابراین هزینه اجرای این نماها بسیار بیشتر از سایر سبک‌های نماسازی است.

قیمت نمای طرح سنگ سیمانی بسیار کمتر از نماهای سنگی است. به همین دلیل است که امروزه استفاده نمودن از متریال سیمان به جای سنگ‌ها در طراحی و اجرای نمای رومی جایگزین بسیار ایده آلی محسوب می‌شود.

از آنجایی که می‌توان با استفاده از این متریال طرح سنگ نیز اجرا نمود، قطعاً قیمت نمای طرح سنگ سیمانی بسیار اقتصادی‌تر و مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با دلایل کاهش قیمت نمای طرح سنگ سیمانی نسبت به نمای رومی سنگی، بیشتر آشنا کنیم.

 

دلایل کاهش قیمت نمای طرح سنگ سیمانی نسبت به نمای رومی سنگی

از آنجایی که سنگ‌ها جزو مصالح بسیار گران قیمت در حوزه ساخت و ساز می‌باشند. استفاده نمودن از آن‌ها در ساخت و ساز ملزم به هزینه‌های نسبت زیادی می‌باشد. از طرفی سنگ‌ها یکی از ایده آل ترین مصالح جهت ساخت نماهای رومی می‌باشند. به همین دلیل بسیاری از کارفرمایان استفاده نمودن از این نماها را مقرون به صرفه نمی دانند.

امروزه استفاده نمودن از سیمان در ساخت نمای رومی نیز به وفور مشاهده می‌شود. زیرا سیمان جزو متریال های بسیار کم هزینه در ساخت و ساز می‌باشد. به همین دلیل قیمت نمای طرح سنگ سیمانی، نسبت به نماهای رومی ساخته شده با سنگ بسیار کمتر است.

 

قیمت نمای طرح سنگ سیمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال ساخت نماهای سیمانی مدرن بسیار کم هزینه‌تر از نماهای سیمانی رومی طرح سنگ است. زیرا در این نماها طراحی روی سیمان موجب افزایش قیمت دستمزد کارکنان خواهد شد. همچنین عوامل کلی مانند متراژ بنا، ارتفاع، تعداد کارگران و … نیز در تعیین قیمت نمای طرح سنگ سیمانی مؤثر است.

به طور کلی از آنجایی که در طراحی و اجرای نمای رومی سیمانی ظاهر زیبا و جذابی ایجاد می‌شود. از طرفی هزینه‌های اجرای این نما نسبت به نماهای رومی ساخته شده با سنگ بسیار کمتر می‌باشد. امروزه استفاده نمودن از نماهای سیمانی طرح سنگ با استقبال بی نظیری روبرو شده است. همچنین این نماها از مزایای قابل توجهی نسبت به نماهای رومی سنگی نیز برخوردار می‌باشند. به طور مثال در صورتی که زیرسازی نماهای رومی سنگی به درستی انجام نشده باشد و یا اجرای نما توسط افراد غیر متخصص و بی تجربه انجام شده باشد. احتمال سقوط سنگ از روی نما وجود خواهد داشت که در نهایت با خطرات جانی و مالی همراه خواهد بود.

در صورتی که این خطرات در اجرای نماهای رومی ساخته شده با سیمان وجود نخواهد داشت. البته برای پیشگیری از بروز ترک روی نمای سیمانی و تأثیر آن در کاهش زیبایی نما، بهتر است این نماسازی توسط افراد مجرب و متخصص انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.