وبلاگ

آشنایی با نماکاری با سیمان

آشنایی با نماکاری با سیمان

یکی از تکنیک های بسیار پرکاربرد نماسازی که امروزه با استقبال بسیار زیادی همراه شده است، نماکاری با سیمان است. نماکاری با استفاده از این متریال می تواند در کنار حفظ استحکام و طول عمر نما، بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی باشد. این محتوا به منظور آشنایی با نماکاری با سیمان ، نگارش شده است. با نمای سیمانی همراه باشید.

یکی از تکنیک های بسیار پرکاربرد نماسازی که امروزه با استقبال بسیار زیادی همراه شده است، نماکاری با سیمان است. نماکاری با استفاده از این متریال می تواند در کنار حفظ استحکام و طول عمر نما، بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی باشد. سیمان جزو متریال هایی است که می توان از آن به منظور طراحی نماهای کلاسیک و مدرن استفاده نمود. به همین دلیل است که نماکاری با سیمان از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. از طرفی طراحی و اجرای نما را می توان با استفاده از انواع سیمان انجام داد. به همین دلیل این نوع از نماسازی با تنوع بالایی نیز همراه می باشند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با انواع نماکاری با سیمان، به طور کامل آشنا کنیم.

انواع نماکاری با سیمان

  • نماکاری با سیمان شسته: یکی از پرکاربردترین نوع نمای سیمان، اجرای نما با استفاده از سیمان شسته است. اجرای این نما به گونه ای است که سطح اندود سیمان شسته پس از سفت کاری روی سطح نما اجرا می شود و سطحی صاف و یکدست ایجاد می نماید. اندود مورد استفاده در اجرای این نما معمولا ترکیبی از پودر سنگ و سیمان سفید است. اما با توجه به رنگ مدنظر جهت نماکاری می توان از سیمان سیاه و یا سیمان های رنگی نیز استفاده نمود. از آنجایی که پس از اجرای نما و اتمام اندود کاری سطح نما را با استفاده از آب شستشو می دهند، آن را نمای سیمان شسته می نامند. این نما علاوه بر زیبایی از مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما و گرما برخوردار است. همچنین از نمای سیمان شسته می توان به عنوان یکی از مستحکم ترین نماهای سیمانی نام برد. زیرا می توان در مدت زمان بسیار کوتاهی آن را اجرا نمود.

آشنایی با نماکاری با سیمان

  • اجرای نما با استفاده از سیمان رنگی: این نوع از سیمان نیز ترکیبی از سیمان سفید و دانه های رنگی است. که موجب می شود تا سیمان را بتوان با رنگ های مختلفی اجرا نمود. یکی از محبوب ترین نوع نماکاری با سیمان رنگی، اجرای نمای سیمانی طوسی است. البته در اجرای نمای سیمانی با استفاده از سیمان رنگی می توان ترکیب دانه های رنگی و سیمان پرتلند را نیز جایگزین ترکیب اصلی نمود. از آنجایی که نماسازی از حوزه های معماری و ساختمان سازی است که، امروزه به تنوع در اجرای نما بسیار اهمیت می دهد. در حال ظاهر نماکاری سیمانی با استفاده از سیمان رنگی مورد استقبال قرار گرفته است.  این نمای سیمانی از مقاومت ایده آلی در برابر سایش آب و همچنین نور آفتاب برخوردار است.
  • نمای سیمانی با سیمان سفید: از رایج ترین نماکاری با سیمان، می توان به نمای اجرا شده با سیمان سفید اشاره نمود. در اجرای این نما معمولا ملات سیمان سفید را با استفاده از تخته ماله در سطح رویی نما اجرا می نمایند. در اجرای این نمای سیمانی سطحی یکدست و صاف ایجاد می شود که با پاشیدن آب روی آن از ترک خوردن سطح نما جلوگیری می نمایند. معمولا از نمای ساخته شده با سیمان سفید در اجرای نماهای مدرن و ساده استفاده می شود.

برای اطلاع از قیمت‌ها، خدمات بیشتر یا سفارش کار فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره‌های ۰۹۳۷۶۰۷۳۴۰۴ و 09193661077 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.